Haber

Ankara’da tarım ilacı kullanımı sonucu 2 kişi öldü

Ankara Valisi Vasip Şahin, Keçiören’de bir apartmanda tarım ilacı kullanılması sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 1’i ağır 5 kişinin tedavisinin sürdüğünü söyledi.

Vali Şahin, Altındağ ilçesine bağlı Yeni Turan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Burada öğrencilerin folklor gösterisini izleyen Şahin, sınıfları gezerek öğrencilere karne dağıttı. Şahin, törenin ardından basına yaptığı açıklamada, iddiaya göre Keçiören ilçesine bağlı Sancaktepe Mahallesi’ndeki bir apartmanda bu sabah tarım ilacı kullanılması sonucu meydana gelen zehirlenmeyle ilgili bilgi verdi. 2 vatandaşın zehirlenme sonucu hayatını kaybettiğini, 1’i ağır 5 vatandaşın tedavilerinin devam ettiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

“İlk değerlendirmelere göre Keçiören’de bir apartmana ilaç uygulamasından kaynaklandığı maalesef bana bildirildi. Maalesef 2 vatandaşımız kayıp, 5 vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Gruplarımız çalışıyor. Soruşturma ve soruşturmalar savcılarımızın talimat ve denetimleri altında devam etmektedir. Kesin sebep bu teknik isimle çalışmaları tamamladıktan sonra ortaya çıkacaktır. Allah’tan rahmet diliyorum. Aldığım bilgi bir Türk vatandaşıdır.” – ANKARA

haberugurludag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu