Haber

Bilimsel Araştırmalar, Kırsal Alanların Kentsel Alanlara Göre Daha Yüksek Kalp Yetmezliği Riskine Sahip Olduğunu Gösteriyor

LOS ANGELES, 26 Ocak (Xinhua) — ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından desteklenen büyük bir gözlemsel bilimsel araştırmaya göre, ABD’nin kırsal bölgelerinde yaşayan yetişkinlerin kalp yetmezliği geliştirme riski kentsel alanlarda yaşayanlara göre yüzde 19 daha yüksek. .

JAMA Cardiology’de Çarşamba günü yayınlanan çalışma, kırsal kesimde yaşayan siyah erkeklerin, kentsel alanlarda yaşayan siyah erkeklere göre yüzde 34 daha yüksek kalp yetmezliği gelişme riskiyle en yüksek riske sahip olduğunu gösteriyor.

ABD Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü ve Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nden araştırmacılar, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğusunda yaşayan yetişkinler üzerinde uzun vadeli bir sağlık çalışması olan Southern Community Cohort Study’den alınan verileri analiz ettiler.

Bilim adamları, 12 eyalette kırsal ve kentsel sakinler arasında temel kalp yetmezliği oranlarını karşılaştırdı. Çalışma süresinin sonunda, araştırmacılar, Amerika’nın kırsal kesiminde yaşamanın hem kadınlar hem de siyah erkekler arasında artan kalp yetmezliği riski ile ilişkili olduğunu buldular.

Çalışmanın ilgili yazarı Véronique L. Roger, “Bu çalışma, kırsal alanlarda, özellikle de bu bölgelerde yaşayan siyah erkeklerde kalp yetmezliğini önlemek için özel olarak tasarlanmış araçlara veya müdahalelere ihtiyacımız olduğunu açıkça ortaya koyuyor” dedi.

haberkizilirmak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu