Haber

Gazetecilerin Evlerine Polis Baskını! 4 Gazeteci Gözaltına Alındı

Gazeteciler; Sabah saatlerinde polisin düzenlediği baskının ardından Sibel Yukler, Delal Akyüz ve Fıratcan Aslan gözaltına alındı. bianet editörü Evrim Kepenek’in de öğle saatlerinde evine düzenlenen polis baskınında gözaltına alındığı öğrenildi. Kepenek’in ellerine plastik kelepçe taktığı görüldü.

Beyoğlu Polis Karakolu Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, öğle saatlerinde Kepenek’in Çukurcuma’daki evine gitti. bianet’in haberine göre, avukatın gelmesini beklemeyen polis, muhtar gelince evi kameralarla aradı.

Polis, aramanın ardından Kepenek’i ifadesinin alınması için karakola götüreceklerini bildirdi. Polis, Kepenek’in ifadesi hakkında bilgi vermedi.

Polis, bir saat süren aramanın ardından Kepenek’i plastik kelepçe takarak gözaltına aldı.

Öte yandan bugün sabah saatlerinde Ankara’da gazeteciler Sibel Yukler, İzmir’de Delal Akyüz ve Diyarbakır’da Fıratcan Arslan evinde gözaltına alındı.

Yükler ve Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirleri Delal Akyüz ve Fırat Can Arslan’ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

T24 editörü Sibel Yukler’in bu sabah saat 05.00 sıralarında evine baskın yaptıktan sonra onu Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüğü bildirildi.

Evini arayan polis, Bahis Kepenek’in açıklama yapacağına dair herhangi bir bilgi vermedi.

T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu, “Onlarca tutuklu gazetecinin dosyalarını kamuoyuna açıklayan ve dosyaların haberden oluştuğunu ortaya çıkaran @sibelyukler dergisi sabah erken saatlerde evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı” sözleriyle tepki gösterdi.

T24’ün haberine göre, tutuklamanın Diyarbakır’daki evli hakim ve savcının açıklanan KHK’deki yeni görev yerlerine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamayı paylaşmasından kaynaklandığı öğrenildi.

civrilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu