Yaşam

İftar menüleri 2023: 7. gün iftar menüsü

Bugün itibariyle Ramazan ayının ilk haftasını yavaş yavaş bitiriyoruz.

Ramazan ayının yedinci gününde iftar menümüze her zamanki gibi içimizi ısıtacak bir çorba ile başlıyoruz. Çorbanın ardından, aslında başlı başına bir yemek olan ve enfes tadıyla eşlik eden bir yemekle devam ediyoruz. Son olarak çayın yanında ağızda dağılan şerbetli bir tatlıyla da menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte size fikir vermesi amacıyla hazırladığımız Ramazan’ın yedinci günü iftar menüsü…

7. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Domates çorbası,
  • Biber dolması,
  • Fırınlanmış patates,
  • şekerpare

DOMATES ÇORBASI

Yazdan hazırladığımız domates pürelerini değerlendirme zamanı. Büyük küçük herkesin bayılacağı nefis domates çorbasına rendelenmiş kaşar peynirini eklemeyi unutmayın.

Tam haliyle: domates çorbası tarifi

BİBER DOLMASISosu ile pişen ve ardından fırında nar gibi kavrulan biber dolmalarına iftar sofranızda yer açın. Hem gözünüze hem de midenize hitap edecek olan dolmaları mutlaka denemelisiniz.

Yanında yoğurtla lezzeti ikiye katlayın: Biber Dolması Tarifi

FIRINLANMIŞ PATATESBiber dolması aslında başlı başına bir yemektir ama refakatçi güzel gider demiştik. Baharat aromasıyla fırında pişen kızartmadan daha sağlıklı bir tanımla devam ediyoruz.

Baharat sevgisi: fırında patates tarifi

ŞEKERPAREİftar sofrasına oturmadan önce dökülen çayın yanında, ağızda dağılan ve damakta tat bırakan Şekerpare ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz. Şekerparen’in lezzetine doyamayacaksınız ama yine de abartmamaya dikkat edin.

Mutlu son: şekerpare tarifi

Afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu