Haber

İspanya’da 4 ırkçı taraftar gözaltına alındı

İspanya’da 26 Ocak’ta Real Madrid ile Atletico Madrid arasında oynanan Kral Kupası maçı öncesi Madrid’de bir köprüye “Madrid Real’den nefret ediyor” yazılı pankartı asan 4 kişi ve köprüden Vinicius forması giymiş şişme oyuncak bebek asan 4 kişi yakalandı.

Real Madrid’in Brezilyalı futbolcusu Vinicius ile ilgili olarak hafta sonundan bu yana futbolda ırkçılık tartışmalarının yoğun yaşandığı İspanya’da polis, yaklaşık 4 ay önce meydana gelen ırkçı eylemin faillerinin yakalandığını duyurdu.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 26 Ocak’ta oynanan derbi maçı öncesi Real Madrid’in antrenman tesisleri “Valdebebas Sports City” yolundaki köprüde meydana gelen ırkçı eylemin zanlılarının yakalanarak adliyeye sevk edildiği bildirildi. mahkeme.

4 kişi yakalandı

Polis, söz konusu olayla ilgili olarak Atletico Madrid taraftarı 4 kişinin yakalandığını, bunlardan 3’ünün fanatik bir taraftar grubuna üye olduğunu açıkladı.

Hakim karşısına çıkarılacak 4 kişinin nefret suçundan yargılandığı açıklandı.

Madrid’de 26 Ocak sabahı fark edilen olayda, üzerinde “Madrid Real’den nefret ediyor” yazan pankartla köprüye Vinicius forması giyen şişme oyuncak bebek asıldı.

Olayın zanlılarının Vinicius aleyhine ırkçı söylemlerin konuşulduğu bir dönemde yakalanması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu