Ekonomi

KeyBanc ve Netstreit Corp. hisse senedi görünümünü Sektör Ağırlığına yükseltti

Perşembe günü, KeyBanc Capital Markets, Netstreit Corp. (NYSE:NTST) konusundaki duruşunu Düşük Ağırlık’tan Bölümsel Yük’e değiştirdi. Artış, şirketin kazançlarını açıklamaya hazırlandığı ve son sermaye artırım faaliyetlerini takip ettiği dönemde geldi.

Analistler, “Şirketin 2024 yatırımları için yeterli kuru tozu var ve NT’deki anlaşmalardan elde edilen birikim sınırlı olmasına rağmen, düşük borçlanma maliyetleriyle birlikte yatırım getirileri iyileşebilir, bu da daha fazla birikime yol açabilir ve Şirketin sermaye maliyetini daha da azaltabilir” diye yazdı. . Yazdı.

Netstreit Corp.’un sermaye maliyeti, kısmen hisse senedinin yılbaşından bu yana %1,8 oranında artması ve üç net gayrimenkul yatırım iştirakinden (GYO) 720 baz puan daha iyi performans göstermesi nedeniyle önemli ölçüde iyileşti. Bu iyileşme aynı zamanda geçen yılın sonuna doğru faiz oranlarında beklenenden daha büyük bir düşüşün de dahil olduğu daha olumlu sermaye piyasası ortamına da bağlanıyor.

KeyBanc artık Netstreit Corp. olarak risk/ödül profilini daha istikrarlı görüyor. Firma, hisse senedinin benzerleriyle aynı doğrultuda işlem göreceğini ve hisselerin şu anda 2024 düzeltilmiş işletme fonu (AFFO) katsayısının 15 katı fiyatla işlem göreceğini öngörüyor. Bu değerleme, net kiralama alt bölümü üzerinden %15’lik bir primi temsil etmektedir. Ayrıca şirketin ima edilen kapitalizasyon oranı %6,6 olup, net kiralama alt bölümünün 20 baz puan altındadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

carsibasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu