Haber

Kılıçdaroğlu’ndan çadır isyanı: Gösteriş yapmayı bırakın halk soğuktan hafif yıpranmış evlerine dönmek zorunda kaldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarda en fazla can ve mal kaybının yaşandığı Hatay’da dün gece büyük bir endişe daha yaşandı. Merkez üssü Defne olan ilk deprem saat 20:04’te 6.4 büyüklüğünde meydana geldi ve derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü. 3 dakika sonra Samandağ sallandı. 6 kilometre derinlikte meydana gelen ikinci depremin büyüklüğü ise 5.8 olarak açıklandı.

“ÇADIR BULMADIKLARI İÇİN HAFİF HASARLI BİNALARA GİRDİLER”

Hatay’da meydana gelen depremde 6 kişi hayatını kaybetti, 18’i ağır 294 kişi de yaralandı. Kahramanmaraş’ta 15 gün önce iki depremin meydana geldiği Hatay’da yaralıların çoğunun çadır bulamadığı için az hasarlı binalara girmek zorunda kalan kişiler olduğu öne sürüldü.

KILIÇDAROĞLU: KAMUYA YARDIM DAĞITIN

Bu gelişmeye ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete seslendi. Kılıçdaroğlu, “Biz defter tutuyoruz, not tutuyoruz diye halkı tehdit edenler beceriksiz! Gösteriş yapmayı bırakın, son iki haftadır depremzedelere çadır, konteynır, seyyar duş-tuvalet getiremediniz. İnsanlar geri dönmek zorunda kaldı” dedi. soğuktan az zarar gören evlerini halka ulaştırın.”

korgun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu