Haber

Minik ellerden Filistin’e büyük destek

Minik ellerden Filistin’e büyük destek

İSTANBUL – Ümraniye Belediyesi, İsrail’in Gazze’deki masum Filistin halkına yönelik zulmünü kınamak ve farkındalık yaratmak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte 4-6 yaş arası yüzlerce Kur’an kursu öğrencisi Filistin ve Mescid-i Aksa temalı boyama kâğıtları boyadı.

Filistin’deki savaş tüm şiddetiyle devam ederken, Filistin’e destek amacıyla düzenlenen protesto ve etkinlikler tüm dünyada olduğu gibi Ümraniye’de de sürüyor. Ümraniye Belediyesi mülkiyetinde düzenlenen ve ilçe müftülüğümüze bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, ellerindeki fırçalarla resim yaparak Filistin’de ölen akranları için farkındalık yarattılar. Öte yandan 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan Filistin Farkındalık Çadırında bağış kutusuna destek olmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Filistin’i çok sevdiğini söyleyen 4 yaşındaki Nazlı Gül Şahin, “Bugün resim yaptık. Filistin bizim için çok önemli. Filistin’i koruyoruz. Onu çok seviyoruz. Filistin için bunu kendimiz yaptık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu