Haber

SARIGÜL SAVUNMA SANAYİDE AMERİKA’YI GEÇTİK

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayi alanında attığı adımlar bizim için gurur kaynağı. Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanıyor. savunma sanayinde Amerika’yı geride bıraktık, daha da geçeceğiz.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi. Sarıgül, taraflarla birlikte kente çok sayıda ziyarette bulundu. Sarıgül, kent merkezindeki sebze pazarını gezdikten sonra Akçaabat ilçesinde Karadeniz bölgesi il başkanları ve örgüt üyeleriyle bir araya geldi.

‘KANUNLA SİYASETÇİYİ YOK EDEMEZSİNİZ’

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Sarıgül, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde aday olamayacağı söylemlerine değinen Sarıgül, “Kanunla bir siyasetçiyi yok edemezsiniz. Demokrasilerde siyasetin yok olması sandıktır. Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacak. Diğer adaylar” çıkacaktır.Herkes milletimizin kararına saygı duyacaktır.Seçimler demokratik bir ortamda yapılacaktır.Siyasetçiyi yasal yollardan engellemeye çalışmak gerçek değildir.Demokrasilerde güç, halkın gücüdür.Ama milletimiz neyin ne olduğunu biliyor. Cumhurbaşkanının seçilip seçilmeyeceğine karar verilir” dedi.

‘AYI, AMERİKA POSTASI’NDAN DOST DEĞİL’

ABD’nin, İsveç’in NATO’ya girmemesi halinde Türkiye’ye F-16 uçağı vermeme konusundaki tutumunu değerlendiren Sarıgül, “ABD F-16’ları kafasına geçirsin. Türk savunma sanayii Allah’a hamdolsun güçleniyor” dedi. Amerika’ya ders verecek terazide.Ayı postu Amerika’dan dost değildir.Biz ekonomik milliyetçilik yapan bir siyasi partiyiz.Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayi alanında attığı adımlar Türkiye’nin gurur kaynağıdır. bizi.Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanıyor.Çünkü savunma sanayinde Amerika’yı geçtik, daha da geçeceğiz.Ona ‘iyi Amerika’ diyorlar.Türkiye’de veya dünyada nerede bir olay varsa anlayın, Altında Amerika var.ABD ve Pentagon Türkiye’yi kıskanacak ve Allah’ın izniyle Türk savunma sanayii Amerika’ya ders verecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu