İş

SESOB depremzedeler için iş başvuru standı açtı

SESOB depremzedeler için iş başvuru standı açtı

SİVAS – Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), depremzedelere ve esnafa iş hayatında yardımcı olmak amacıyla Binali Yıldırım Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda stant açarak başvuru taleplerini aldı.

Sivas’ın Gürün ilçesinde 11 ilde meydana gelen depremin ardından Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Hakan Demirgil tüm imkanlarını seferber ederek Sivas’a yerleşen yöre halkına gıda, giyecek, barınma, iş yardımında bulundu. ve diğer bahisler. Bu kapsamda Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan meslek ustalarına destek olmak ve bu süreçte çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Aşık Ruhsati Kültür Merkezi’nde stant açılarak depremzedelerin başvuruları alındı.

“Personelimiz ve oda başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz”

Yaşadıkları illerde meslek sahibi istihdam etmek ve işyerlerinde işlerine katkı sağlamak amacıyla bu tür çalışmaları yaptıklarına değinen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sendika Başkanı Hakan Demirgil, niyetlerinin istihdam sağlamak olduğunu belirtti. depremzedelere fırsatlar sunarak, “Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları olarak deprem sonrası harekete geçtik ve bize destek olduk. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı çok değerli bir kavram ve teşkilat. Kardeşlerimize ve kardeşlerimize desteğimiz devam ediyor.” bu organizasyona dahil olan ancak beyin sarsıntısı nedeniyle mağdur olan ablalarımız devam ediyor.Yurtlarda kalan ustalarımıza ve profesyonellere destek olmak amacı ile Âşık Lisans Kültür Merkezi’nde stantlar kurduk.Başvuruları birlikte alıyoruz. Merkezde bulunan 13 meslek odamız ve İşkur Di istekleri doğrultusunda rektörlük. Üyelerimiz normalleşme sürecinde çalışırsa sıkıntılarını daha kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum” dedi.

SESOB Lideri Hakan Demirgil, depremzedelerin çalışabilmeleri ve iş imkanlarına sahip olabilmeleri için oluşturulan stantların çok değerli olduğunu vurgulayarak, temellerinin atılacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu