Haber

Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü kutlandı

19 Temmuz Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı, Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

19 Temmuz 1921’de Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü kentte düzenlenen çeşitli törenlerle kutlanıyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda, Vali Muammer Erol, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutan Yardımcısı ve Garnizon Komutanı Albay Erhan Fıçıcı ile Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Atatürk heykeline çelenk sundu. Törende saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı söylendi.

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, MHP İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile diğer protokol üyelerinin katıldığı törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yalova için mesajı okundu.

Mehter Takımı büyük alkış aldı

Etkinlikler kapsamında Milli Savunma Bakanlığı Bandosu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gösteriler gerçekleştirildi. Büyük bir coşku ve alkışlar eşliğinde alana giren Mehter Takımı, halk marşlarını seslendirdi. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu