Haber

AK Parti’den 6’lı masaya ‘Erdoğan’ yanıtı: Korku aceleye gelmez

Turan yaptığı yazılı açıklamada, 6’lı tablonun “14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday gösterilmesi Anayasa’ya aykırı ve TBMM’nin yenileme kararı almaması halinde imkansız” iddiasına tepki gösterdi.
 

‘YİNE SONUÇ SIFIR’

Altılı masanın 11 ayda 11’inci toplantısını yaptığını hatırlatan Turan, şöyle konuştu: “Sonuç yine sıfır. Adayda anlaşamayınca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili eski bilinen hukuksuz iddiaları tekrarladılar. Ancak biz defalarca Erdoğan’ın aday olduğunu söyledik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde 2. dönem olduğunu ve adaylığının önünde herhangi bir engel bulunmadığını söyledi.değerlendirmesini yaptı.

‘ADAYINIZI YENİDEN KOYUN’

Turan, Erdoğan’ın 2028’de aday olmak istiyorsa meclis kararı gerektiğini belirterek, “Bugün bir şey yok. Seçmenleriniz sizden eski Sabih Kanadoğlu taktiklerini değil, aday bekliyor. Gerekirse YSK görüşsün, adayınızı önümüze koyuyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

HAMZA DAĞ’DAN ALTINCI MASAYA: EN GÜÇLÜ ADAYLARINIZLA GELİN

Altılı masanın bu algı girişimine bir tepki de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan geldi.

Dağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, seçim yaklaştıkça masadaki isimlerin korkmaya başladığının altını çizerek, ” Bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın adaylığını tartışmaya açmadınız. ‘Erdoğan’ı yeneceğiz’ dediniz. Seçim ve yenilgi yaklaştıkça korkmaya başladınız. Aday gösterme konusundaki beceriksizliğinizi maskelemeye çalışıyorsunuz. Anayasa var, kanun belli. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığının önünde bir sıkıntı yok. Kaygı işe yaramaz. En güçlü adayınla gel. tekrar kazanacağız’ sözlerini kaydetti.

dadayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu