Haber

İngiltere hükümeti Grenfell yangınında eksiklikleri olduğunu kabul etti

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanı Michael Gove, hükümetin 2017’de 72 kişinin ölümüne neden olan Grenfell yangınındaki eksikliklerini kabul etti.

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetimler Bakanı Michael Gove, İngiltere’de 2017’de 72 kişinin hayatını kaybettiği Grenfell yangınına ilişkin açıklamalarda bulundu. kuralların müteahhitler tarafından kötüye kullanılması. Gove, “Grenfell’e ne olduğuna bakarsanız, bence birçok faktör var. Ama evet, hükümetin toplu olarak biraz sorumluluk alması gerekiyor.” Aktif olarak istismar etmek arasında fark olduğunu söyleyen Gove, “Yapı düzenleme sisteminin gerçeği yansıtmadığı inkar edilemez” dedi. Grenfell yangınını büyük bir trajedi olarak nitelendiren Gove, bunun en tehlikeli, 18 metreden yüksek binaları inandırıcı kılmak için değerli bir süreç olduğuna dikkat çekti. , inananı fazla olmayan yapının halen tesviye çalışmalarına ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İngiltere’deki en ölümcül konut yangını

Haziran 2017’de başkent Londra’nın batısında yer alan 23 katlı sosyal konut bloğu Grenfell Tower’da bir apartmandaki buzdolabındaki elektrik arızası ve binanın dış cephesine kurulan yanıcı kaplama sistemi nedeniyle yangın çıktı. bina yangının hızla büyümesine neden oldu. Yangında 72 kişi hayatını kaybederken, yangının ardından soruşturma başlatıldı. Grenfell’in yenilenmesinde ve yönetiminde çok sayıda kusur bulunan soruşturma ile yüzlerce binanın benzer kaplamalara sahip olduğu bulundu. Söz konusu yangın, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İngiltere’de bir konut binasında çıkan en ölümcül yangın olarak da kayıtlara geçti. – LONDRA

kadikoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu